Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Rodzinny Dzień Pieczonego Ziemniaka 2023 - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Rodzinny Dzień Pieczonego Ziemniaka 2023

 

Rodzinny Dzień Pieczonego Ziemniaka, czyli największa impreza rodzinna tej jesieni już za nami! Początek października uraczył nas dobrą pogodą i dużą frekwencją na ziemniaczanym wydarzeniu, które miało miejsce 7 października 2023 roku w Dużym Parku. Uczestnicy spędzili wspólny czas na dobrej zabawie i aktywnym wypoczynku. Aż 15 drużyn wzięło udział w Ziemniaczanej Olimpiadzie, podczas której współzawodniczyły w pięciu konkurencjach:

  • Spacer z ziemniakiem na łyżce zwyciężyła grupa „Czuby” z czasem 41,03 sekund,
  • Wycinanie najdłuższej obierki zwyciężyła grupa „Czuby” z długością 8 metrów 26 centymetrów,
  • Skoki w workach na ziemniaki zwyciężyła grupa „Super Ziemniaki 2” z czasem 59,07 sekund,
  • Obieranie ziemniaka na czas zwyciężyła grupa „Niedźwiadki” z czasem 1 minuta 02 sek 72 setnych,
  • Rzut ziemniakiem do celu zwyciężyła grupa „Ziemniaki” z ilością rzutów 10.

Uczestnicy tworzyli Ziemniaczany Obraz, który malowany był za pomocą st

empli z ziemniaków. Nie zabrakło wspólnego czasu przy ognisku oraz smacznych przekąsek. Wśród przybyłych byli również goście Hotelu Niemcza Wino & SPA. Na koniec ogłoszone zostały wyniki konkurencji oraz wręczono długo wyczekiwane nagrody.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Niemczańskiego Ośrodka Kultury za przygotowanie i realizację wydarzenia, harcerzom z 17 Drużyny Harcerskiej „POLANA” za współorganizację, Elżbiecie Cieleban ze Spółdzielni Rolniczej „Zacisze” za ufundowanie ziemniaków, Marcinowi Jarguzowi z firmy Drew-Pol za ufundowanie drewna, Marcie Krysiak za pomoc w przygotowaniu prezentów, Tadeuszowi Domańskiemu za nagłośnienie, Agnieszce Kawie za kulinarną pomoc, Agnieszce Lasko za pomoc przy wycinaniu stempli, rodzicom i dziadkom, którzy włączyli się w pomoc podczas imprezy oraz uczestnikom, bez których to wydarzenie nie byłoby tak wyjątkowe. Także podziękowania kierujemy do Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza Jarosława Węgłowskiego za udział i wsparcie wydarzenia.