Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Rząd dofinansuje pobyt dziecka w żłobku, nawet 400 zł miesięcznie. Wniosek będzie można złożyć od 1 kwietnia 2022 r. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Rząd dofinansuje pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym, u dziennego opiekuna. To nawet 400 zł wsparcia miesięcznie. Pieniądze trafią bezpośrednio do podmiotu prowadzącego instytucję opieki.

Dofinansowanie do pobytu dziecka w instytucji opieki dla dzieci do lat 3 – żłobku, klubie dziecięcym czy u dziennego opiekuna – wprowadza ustawa o rodzinnym kapitale opiekuńczym. Wniosek o ustalenie prawa do dofinansowania będzie można złożyć od 1 kwietnia 2022 r.

Dofinansowanie przysługiwać będzie w wysokości 400 zł miesięcznie, nie więcej jednak niż wysokość opłaty ponoszonej przez rodzica za pobyt dziecka.

Ta forma wsparcia będzie obowiązywać od 1 kwietnia 2022 r. i od tej też daty będzie można złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wniosek o dofinansowanie.

Poniżej publikujemy pakiet materiałów informacyjnych  wraz z grafikami nadesłane z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej:

9a9b98a