Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Rządowe wsparcie czyli dofinansowanie do wymiany telewizora. Nowa telewizja cyfrowa (DVB-T2) już 28 marca 2022 - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Rządowe wsparcie czyli dofinansowanie do wymiany telewizora. Nowa telewizja cyfrowa (DVB-T2) już 28 marca 2022

 

Rada Ministrów przyjęła we wtorek, nowelizację ustawy o wsparciu gospodarstw domowych w ponoszeniu kosztów związanych ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej.

W pierwszej kolejności na zmianę muszą być przygotowani mieszkańcy zachodniej Polski – proces rozpocznie się 28 maca w województwach dolnośląskim i lubuskim.

Dlatego ustanowione zostały dwa rodzaje dofinansowania – 250 zł dla telewizorów oraz 100 zł dla dekoderów.

W tej sprawie przyjęta została już ustawa, która przewiduje dofinansowanie zakupu sprzętu umożliwiającego odbiór bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie – telewizora lub dekodera który można podłączyć do starszego typu telewizorów.

Każde gospodarstwo domowe, które potrzebuje wsparcia w zakresie przystosowania do zmiany standardu, otrzyma je  w formie rekompensaty za utratę możliwości korzystania z zakupionego sprzętu. Zrekompensowany zostanie  wydatek tym, którzy dalej chcą odbierać bezpłatną naziemną telewizję cyfrową.

SPRAWDŹ CZY MOŻESZ SKORZYSTAĆ

Z RZĄDOWEGO PROGRAMU DOFINANSOWANIA

 LINK DO INFORMACJI POD PLAKATEM

https://www.gov.pl/cyfrowaTV