Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej Gminy do udziału w X jubileuszowym Biegu „Tropem Wilczym” w niedzielę 6 marca. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Impreza organizowana jest przez ZHP Hufiec Łagiewniki, 17 drużynę Harcerską Polana w Niemczy oraz Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza.

Bieg „Tropem Wilczym” to nie tylko sport, to nie bieg na czas. Jest to impreza, podczas której uczestnicy mogą także spokojnie przespacerować trasę i  spotkać się na zkończenie przy wspólnym ognisku.

W ubiegłym roku impreza odbyła się w pięknym słońcu a jej uczestnicy do dziś wspominają świetną atmosferę i udane spotkanie przy ognisku w Parku Zamkowym. Podobnie zaplanowano bieg w tym roku w niedzielę 6 marca.

Jak było w roku ubiegłym:

Historia biegu:

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników.

Bieg „Tropem Wilczym” obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie! Gromadzi w całym kraju oraz za granicą około 80 tysięcy biegaczy, odbywa się w 370 miejscowościach, do których należy także Niemcza.

PONIŻEJ SZCZEGÓŁY NA PLAKACIE:

Poniżej lin do relacji z zeszłorocznego biegu:IX Bieg w Niemczy