Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Spotkanie Premiera oraz Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z Samorządowcami - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

W dniu 31 stycznia 2020 roku na zaproszenie szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, odbyło się spotkanie z samorządowcami z udziałem Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza Jarosława Węgłowskiego, w którym podsumowano dotychczasową współpracę i wyznaczono kolejne, wspólne cele na przyszłość. W trakcie spotkania znalazła się również okazja do rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim.

Mówiono o możliwości uzyskania funduszy z rezerwy Prezesa Rady Ministrów oraz różnych programów, w tym z Funduszu Dróg Samorządowych. Ważnym tematem była także kwestia dotycząca gospodarki odpadami komunalnymi oraz rosnących kosztów środowiskowych, które przekładają się na ceny za odbiór odpadów w gminach.