Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Super udany pierwszy turniej przedszkolaków z Powiatu Dzierżoniowskiego w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Super udany pierwszy turniej przedszkolaków z Powiatu Dzierżoniowskiego w Niemczy

 

W minioną niedzielę na terenie obiektu Orlik w Niemczy ponad sto osób uczestniczyło w wydarzeniu  zapowiadanym na naszej stronie, czyli w pierwszym turnieju piłki nożnej przedszkolaków.

Na zaproszenie niemczańskiego trenera Orlika Pawła Jędrowskiego odpowiedziało 42 zawodników z drużyn: Lechii Dzierżoniów, Siódemki Bielawa, Pogoni Pieszyce i oczywiście drużyny gospodarzy Niemczanki Niemcza.

Pomoc w organizacji zaoferował Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski, Urząd Miasta i Gminy w Niemczy oraz Niemczański Ośrodek Kultury I jak zawsze niezawodni rodzice.

Pomimo obaw, pogoda dopisała naszym młodym zawodnikom doskonale.  W atmosferze słonecznego pikniku od godziny 10 do godziny 13 odbywał się turniej. Wielkie emocje. Ogromne zaangażowanie zawodników nagradzała zachwycona i bardzo licznie przybyła publiczność.

W przerwach rozgrywek staraniem rodziców na zawodników czekał grillowy poczęstunek.

Dla wszystkich zawodników oraz trenerów i osób zaangażowanych medale pamiątkowe ufundował  Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski oraz słodkie upominki dla piłkarzy.

Wręczając medale  Burmistrz chwaląc zaangażowanie, zapał i umiejętności piłkarzy  podkreślił, że zwycięzcami turnieju są wszyscy zawodnicy.

Burmistrz zapowiedział także, że działalność sportowa na Orliku w Niemczy będzie prowadzona do grudnia bieżącego roku w związku z podpisaniem przez Gminę umowy trenerskiej z Pawłem Jędrowskim na prowadzenie treningów dla przedszkolaków i dzieci szkolnych.

Burmistrz podziękował także trenerowi za świetny pomysł i organizację turnieju oraz plany następnych wydarzeń sportowych dla dzieci. Dodajmy, że dodatkowe atrakcje w postaci m.in. turniejów nie są ujęte w umowie a są organizowane dodatkowo  przez trenera  w celu promocji sportu oraz uatrakcyjnienia oferty zajęć dodatkowych dla dzieci w Niemczy.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć: