Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Tak pięknie jeszcze nie było czyli Narodowe Czytanie 2021 w Niemczy. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Tak pięknie jeszcze nie było czyli Narodowe Czytanie 2021 w Niemczy.

 

Niemczańska Biblioteka przyzwyczaiła nas już do ciekawych i twórczych działań. Tym razem jednak pomysł i działanie Biblioteki okazał się nie tylko ciekawy i twórczy ale też piękny.

Tegoroczną dziesiątą  jubileuszowa edycję Narodowego Czytania zorganizowano we współpracy  Biblioteki Szkolnej  Szkoły Podstawowej w Niemczy oraz Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemczy. Czytana w całej Polsce Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej stała się lekturą jubileuszową.

W tym roku w Niemczy fragmenty książki zabrzmiały w plenerze i dodatkowo we obsadzie bohaterów epoki literackiej Młodej Polski w pięknych strojach z tejże epoki.

Lektorami byli nauczyciele: Pani Wioletta Kraczkowska i Pani Jolanta Kurak, dyrektor MiGBP Pani Danuta Wakulik, Pani Ewa Olszewska oraz uczniowie klas siódmych i ósmych: Oliwia Szczepańska, Aleksandra Kuriata, Julia Kuriata, Mateusz Woźniak, Bartek Milak, Wiktoria Kas

prowicz, Zuzanna Kopińska i Emilia Borodajko.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i tak piękną prezentację naszej niemczańskiej odsłony Narodowego Czytania 2021.