Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Takie autobusy już niebawem będą w Gminie Niemcza ! - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Takie autobusy już niebawem będą w Gminie Niemcza !

 

Autobus elektryczny AUTOMET ELECTRIC

Automet Electric, zadebiutował w 2017 r. na targach Busworld w Kortrijk. Prace nad tym autobusem rozpoczęły się ponad dwa lata wcześniej i były odpowiedzią na potrzebę rynku i zapytania klientów. Pojazd zbudowano z elementów podwozia Mercedes-Benz Sprinter, a konstrukcja nadwozia została w całości opracowana i wykonana przez Automet, co dało firmie możliwość lepszego zagospodarowania i dopasowania jego wnętrza do wymagań poszczególnych klientów. Do produkcji nadwozia użyto profili ze stali nierdzewnej 1.4003, natomiast poszycie ścian bocznych i dachu wykonano z blachy aluminiowej i laminatów, które są klejone do konstrukcji nadwozia. Autobus może przewozić 22 pasażerów w tym 13 siedzących i 9 stojących. Jednostką napędową tego autobus jest silnik elektryczny o mocyb 200 kW i baterie litowo-jonowe o pojemności  140 kWh, co pozwoli na uzyskanie zasięgu przejazdu w granicach 300 km w zależności od topografii terenu i używania przez kierowcę rekuperacji.

Autobus jest wyposażony w ładowarkę wewnętrzną, co nie wymaga dodatkowych działań związanych z organizacją i budową specjalnej infrastruktury do ładowania. Aby naładować baterie w autobusie wymagany jest tylko dostęp go gniazda 400V, 32A i przewód do ładowania który jest dostarczany wraz z autobusem.

Konstrukcja pojazdu wywodzi się z autobusów konstruowanych na bazie Mercedesa Sprintera, choć w przypadku pojazdu elektrycznego producent dokonał zasadniczych, daleko idących zmian konstrukcyjnych co spowodowało konieczność rezygnacji z gwiazdy Mercedesa, która wciąż zdobi część spalinowych autobusów AUTOMET.

 

Najważniejszą zaletą autobusów miejskich wyprodukowanych przez Automet jest niskopodłogowa przestrzeń w przedniej części pojazdu. Przed drugą osią mamy stopnie, które umożliwiają wejście na tylną platformę. Wejście przez odkładane drzwi dwuskrzydłowe na przestrzeń niskiej podłogi obejmuje także odkładaną manualnie rampę wjazdową umożliwiającą wprowadzanie wózków inwalidzkich i dziecięcych. Dzięki temu pasażerowie z łatwością mogą wejść na pokład pojazdu, zwłaszcza osoby starsze i niepełnosprawne, i od razu zająć miejsce dostępne z poziomu niskiej podłogi.

Autobus elektryczny AUTOMET ELECRTIC jest przeznaczony do przewozu małych potoków pasażerskich w miastach dbających o ekologię oraz w strefach bezemisyjnego transportu. Cztery takie autobusy dla Gminy Niemcza zgodnie z wymaganiami SIWZ będą wyposażone w klimatyzację całopojazdową, tablice elektroniczne kierunkowe, kasownik do biletów oraz monitoring.

Poniżej zdjęcia prezentujace zakupione autobusy.

Bardzo dziękujemy Panu Andrzejowi Pomykała z firmy AUTOMET

za przeslanie zdjęć i informcji dla mieszkańców Gminy Niemcza

.