Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Uczcijmy wspólnie pamięć o Powstańcach Warszawskich w Godzinę "W" na Niemczańskim Rynku! - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Uczcijmy wspólnie pamięć o Powstańcach Warszawskich w Godzinę „W” na Niemczańskim Rynku!

W sobotę obchodzimy 76-tą rocznicę Powstania Warszawskiego.

W trakcie dwumiesięcznych walk straty wojsk polskich wyniosły ok. 16 tys. zabitych i zaginionych, 20 tys. rannych i 15 tys. wziętych do niewoli. W wyniku nalotów, ostrzału artyleryjskiego, ciężkich warunków bytowych oraz zginęło od 150 tys. do 200 tys. cywilnych mieszkańców stolicy. Na skutek walk powstańczych oraz systematycznego wyburzania miasta przez Niemców uległa zniszczeniu większość zabudowy lewobrzeżnej Warszawy.

O godzinie „W” – 17:00 spotykamy się na Niemczańskim Rynku by upamiętnić bohaterskich Powstańców!