Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Niemczy upamiętnili 80. Rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niemczy czynnie włączyli się w akcję ŻONKILE 2023. Akcja społeczno – edukacyjna organizowana jest od kilku lat przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jej celem jest upamiętnienie Powstania w Getcie Warszawskim. W rocznicę wybuchu powstania  19 kwietnia, wolontariusze w Warszawie i innych miejscach Polski rozdają tysiące żółtych żonkili – symboli życia. W obecnym roku, po raz pierwszy w akcję zaangażowali się także uczniowie i nauczyciele ze szkoły w Niemczy. W ten sposób uczcili 80. rocznicę heroicznego zrywu warszawskiej ludności żydowskiej zamkniętej przez okupanta w getcie.