Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Uczniowie Szkoły Podstawowej ze spektaklem w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Uczniowie Szkoły Podstawowej ze spektaklem w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Niemczy

W środę 11 kwietnia najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Niemczy odwiedzili niemczańskich emerytów w siedzibie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Niemczy. W trakcie krótkiej wizyty, pod okiem nauczycieli i wychowawców, mali aktorzy wystawili spektakl pt. "O uprzejmym rycerzu" przedstawiający baśniową historię, w której król obiecuje rękę księżniczki temu śmiałkowi, który pokona smoka.

DSC 0315

Przedstawiony rycerz nie zamierza jednak walczyć z potworem, ale uprzejmie prosi o odejście. Smok oczarowany uprzejmością rycerza odlatuje, a cały dwór cieszy się z uwolnienia królestwa spod ucisku głodnego smoka. Puentą przedstawienia była piosenka wykonana przez aktorów, w której najmłodsi przypominają, jak ważnym jest, by być dla siebie miłym i sympatycznym. Po spektaklu Prezes Koła Tadeusz Tecki oraz Zastępca Burmistrza w imieniu Burmistrza Grzegorza Kosowskiego przekazali na ręce wychowawców słodycze dla utalentowanych dzieciaków. mt_gallery: