Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Udany pomysł Burmistrza na okoliczność Święta Seniorów w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Udany pomysł Burmistrza na okoliczność Święta Seniorów w Niemczy

 

Świętowanie Senioraliów w Niemczy w tym roku przebiegło bardzo ciekawie. Informowaliśmy już o Paradzie Kapeluszy, na którą dzieci w NOK przygotowały ciasteczka w ramach zajęć gastronomicznych. Podczas Parady na niemczańskim Rynku odbyło się wielopokoleniowe spotkanie, połączone z tańcami i śpiewami.

Warto też poinformować, że na zaproszenie Burmistrza Niemczy Jarosława Węgłowskiego w Rynku w godzinach 9.00- 17.00 prowadzone były nieodpłatne badania w OSTEOBUSIE dla chętnych. Badania osteoporozy oraz możliwość zapisania się na inne bezpłatne badania przeprowadziła firma SYNEXUS z Wrocławia.

Miło nam poinformować, że z badań skorzystała maksymalna ilość chętnych. Badania trwały bez przerwy. Jak nam przekazała przedstawicielka przechodni Synexus z badań gęstości kości (densytometrii) skorzystało 40 osób i prawie tyle samo zapisało się na dodatkowe badania. Ponadto wiele osób otrzymało informacje, że konieczne jest natychmiastowe leczenie w zakresie gęstości mineralnej kości. Przeprowadzone badania pomogły ryzyko złamania kości i wskazać, że należy rozpocząć pilnie leczenie osteoporozy.

Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie i skorzystanie z badań. Dziękujemy także Przychodni Synexus za całodniową pracę oraz miłą i fachową pomoc medyczną.