Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Zdalna szkoła - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Zdalna szkoła

 

GMINA NIEMCZA realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich:

Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego

Oś I Powszechny dostęp do szybkiego internetu

Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do  szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 -2020

 

Celem projektu jest wsparcie uczniów z Gminy Niemcza­­­ poprzez zapewnienie im warunków technicznych do uczestnictwa w kształceniu zdalnym.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do Internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

 

Dofinansowanie projektu z UE:  59 261,40 zł PLN

W ramach pozyskanych środków Gmina Niemcza zakupiła 22 sztuki laptopów, które zostały przekazane do Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Niemczy, a następnie trafiły do najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli.