Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza W dniach 28-29 maja 2021 roku w Regionalnym Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce odbędzie się finał VI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego WroClavile dla Pianistów Amatorów - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

W dniach 28-29 maja 2021 roku w Regionalnym Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce odbędzie się finał VI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego WroClavile dla Pianistów Amatorów

 

W dniach 28-29 maja 2021 roku w Regionalnym Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce odbędzie się finał VI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego WroClavile dla Pianistów Amatorów.

Po raz kolejny finaliści jesiennych i zimowych eliminacji przeprowadzanych w kilku europejskich krajach spotkają się na Dolnym Śląsku, by powalczyć o Złote, Srebrne i Brązowe Laury oraz Gran Prix Konkursu WroClavile. Konkurs WroClavile jest niepowtarzalnym wydarzeniem, podczas którego możemy usłyszeć i podziwiać pianistów, dla których nauka gry na instrumencie jest wyłącznie pasją i którzy chcą dzielić się z innymi swoimi umiejętnościami i swoją miłością do muzyki fortepianowej.

W tym roku będziemy mogli usłyszeć 22 pianistów przybyłych do Sobótki z Polski, Niemiec, Belgii, Włoch i Ukrainy. Podczas swoich występów zaprezentują oni repertuar klasyczny, filmowy, jazzowy, a także własne aranżacje i kompozycje.

Harmonogram przesłuchań:

  • 28 maja 2021 – sesja poranna o godz. 12:00, sesja wieczorna o godz. 19:00

  • 29 maja 2021 – sesja poranna o godz. 12:00

Recitalom uczestników będzie można się przysłuchiwać na żywo w RCKS w Sobótce (wstęp wolny). Ze względu na trwające obostrzenia sanitarne, ilość miejsc na widowni jest ograniczona, dlatego całość wydarzenia będzie można również obejrzeć za pośrednictwem transmisji internetowej poprzez kanał YouTube. Bezpośredni link do transmisji będzie podany na stronie internetowej Konkursu WroClavile.

Na zakończenie konkursu odbędzie się Koncert Laureatów – w sobotę 29 maja, o godzinie 18:30 (wstęp biletowany). Gala będzie również transmitowana internetowo.

Bilety na Galę do nabycia na stronie kupbilecik.pl.

Zapraszamy do oglądania transmisji oraz do bezpośredniego udziału!

Organizator wydarzenia: Centrum Artystyczne Muza-Art

Miejsce: Regionalne Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce, ul. F.Chopina 25, 55-050 Sobótka

Strona www Konkursu: www.wroclavile.com, facebook.com/wroclavile

Bilety: www.kupbilecik.pl