Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza W najbliższą niedzielę policjanci dzierżoniowskiego Wydziału Ruchu Drogowego przyłączą się do obchodów Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

W najbliższą niedzielę policjanci dzierżoniowskiego Wydziału Ruchu Drogowego przyłączą się do obchodów Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

18. listopada funkcjonariusze dzierżoniowskiej drogówki przeprowadzą działania profilaktyczno-kontrolne związane ze Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Z roku na rok rośnie liczba krajów, które włączają się w obchody tego dnia. Śmierć i obrażenia na drodze to zdarzenia nagłe, gwałtowne i z pewnością traumatyczne.

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, obchodzony jest
w trzecią niedzielę listopada. Jak wynika z analizy stanu bezpieczeństwa, najczęstszymi przyczynami poważnych w skutkach zdarzeń drogowych są: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz nieprawidłowe wykonywanie manewru wyprzedzania. W trosce o bezpieczeństwo, działania policjantów będą ukierunkowane na ujawnianie powyższych wykroczeń, a także eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Ponadto propagowane będą bezpieczne zachowania na drodze, jako najskuteczniejsza metoda zapobiegania wypadkom drogowym.

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych ustanowiły same ofiary zdarzeń drogowych. Ciężar smutku i cierpienia, z którym boryka się ogromna liczba osób jest tym większy, że znaczna część ofiar to ludzie młodzi. Jednym z ważnych aspektów jest również to, że wielu zdarzeniom można było zapobiec. Brawura, lekkomyślność, lekceważenie przepisów ruchu drogowego to z pewnością elementy, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo. Bądźmy odpowiedzialni na drodze.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od nas samych.