Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza W naszej bibliotece też już wypożyczysz książkę online. Biblioteka Publiczna w Niemczy dołączyła do programu czytania książek w formatach cyfrowych. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami w jaki sposób można korzystać z tego programu. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

W naszej bibliotece też już wypożyczysz książkę online. Biblioteka Publiczna w Niemczy dołączyła do programu czytania książek w formatach cyfrowych. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami w jaki sposób można korzystać z tego programu.

 

Biblioteka Publiczna w Niemczy dołączyła do programu czytania książek w formatach cyfrowych. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami w jaki sposób można korzystać z tego programu.

60.000 e-booków w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej i ponad 50 bibliotekach publicznych naszego województwa!

Aktywowanie zarówno nowych, jak i dawniej założonych kont Legimi jest możliwe tylko przez stronę  http://www.legimi.pl/dbpw/

Czytelnicy zapisani do naszej Biblioteki, lub do ktorejkolwiek z ponad 50 bibliotek publicznych Dolnego Śląska, mogą mieć dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu, założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http://www.legimi.pl/dbpw/. Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnoślaskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 60.000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych.

– Czytanie mobilne stało się stałym elementem naszego krajobrazu, idealnie odpowiadając na zmieniające się potrzeby czytelników, którzy dostęp do ulubionej literatury pragną mieć w każdym miejscu i w każdej chwili – komentuje Mikołaj Małaczyński, współtwórca Legimi.

Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej w związku z wypożyczaniem e-booków z zasobów Legimi:

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?
Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.
Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?
Możliwość wypożyczania mają wyłącznie osoby zapisane do naszej biblioteki.
Jak uzyskać kod dostępu?
W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się  do naszej Biblioteki.  Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi.
Jak aktywować kod otrzymany w Bibliotece?
Należy zarejestrować bezpłatne konto Legimi na stronie: http://www.legimi.pl/dbpw/. Wtedy można już wybierać, wypożyczać i pobierać e-booki bezpośrednio w aplikacji Legimi.
Na jak długo mogę wypożyczać e-booki?
 Wszystkie kody po 02.01.2022 r. będą ważne do końca roku 2022.
Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron.
Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone e-booki?
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.
Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi e-booki mogę czytać na Kindle?
Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle.
Czy muszę być online, by czytać e-booki?
Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.