Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza W Niemczy zima pożegnana, wiosna przywitana na kolorowo, radośnie i wystrzałowo. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

W Niemczy zima pożegnana, wiosna przywitana na kolorowo, radośnie i wystrzałowo.

 

Dokładnie w pierwszy dzień wiosny 21 marca br. Na niemczański Rynek przybyły spore tłumy przedszkolaków, uczniów Szkoły Podstawowej oraz seniorów Klubu senior + i zespołu Grodzianie. Zgodnie z planem Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski przywitał gości słodkościami. Przy wiosennych piosenkach odbyły się parada z pięknie przygotowanymi marzannami nagrodzonymi słodyczami oraz tańce.

Zgodnie z zamysłem NOK i KS Niemczanka wprowadzono element sportowy. Prezes Niemczanki, Paweł Jędrowski, oraz były reprezentant Polski w piłce nożnej, obecnie trener Paweł Sibik przeprowadzili mini konkurs piłkarski dla dzieci i seniorów. Nagrodę, którą była piłka fufbolowa za prawdziwy popis umiejętności piłkarskich zdobył uczeń Szkoły Podstawowej w Niemczy Dawid Wakulik.

Uczestnicy wiosennego happeningu otrzymali nasionka, bratki oraz niespodzianki przygotowane przez Referat Rolnictwa UMiG Niemca oraz Skarbnika Gminy Martę Żłobicką- Wnuk na kiermasz ekologiczny.

Ostateczne pożegnanie zimy i odpalenie wiosny dokonane zostało po uruchomieniu fontanny i wystrzałach rac świetlnych przygotowanych przez NOK.

Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie dzieciom. Młodzieży, seniorom i wszystkim mieszkańcom za liczne przybycie i aktywny udział. Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły przygotowania do wydarzenia.

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.