Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza W środę 27 stycznia 2021 roku w Niemczy ustawiona została społeczna lodówka - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

W środę 27 stycznia 2021 roku w Niemczy ustawiona została społeczna lodówka

 

W środę 27 stycznia 2021 roku w Niemczy ustawiona została społeczna lodówka.

Z inicjatywy władz naszej gminy, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Niemczańskiego Ośrodka Kultury w środę o godz. 10 zawitali w Niemczy przedstawiciele wrocławskiej Fundacji działającej pod nazwą „Weźpomóż”. Fundacja od trzech lat, przy wsparciu ponad setki wolontariuszy, prowadzi akcję pomocy potrzebującym, poprzez ustawianie w całej Polsce społecznych lodówek. Na chwile obecną ustawiono już w różnych miastach ponad 40 lodówek. Lodówki znajdują się na osiedlach, w kościołach, instytucjach, które wspierają tę akcję.

W naszej gminie instalacja lodówki okazała się wielką przyjemnością – powiedział nam przedstawiciel Fundacji Jan Piątek z uwagi na zaangażowanie władz Miejskich w akcję.

Pierwotnym miejscem ustawienia miał być budynek NOK, jednak w dniu instalacji poparta została sugestia księdza dziekana Tadeusza Pity by lodówka stanęła w przedsionku kościoła parafialnego w Niemczy. Tak też się stało. W akcji instalacji uczestniczyli wszyscy zainteresowani i zaangażowani przedstawiciele władz oraz instytucji naszego miasta.

Już dzisiaj zapraszamy do korzystania z żywności przekazanej przez Fundację „Weźpomóż” oraz do przekazywania produktów, którymi możemy podzielić się z potrzebującymi. Lodówka będzie dostępna od godz. 6.00 do czasu zakończenia ostatniej Mszy św.

Zamysł jest bardzo prosty:
Masz za dużo jedzenia – wkładasz je do lodówki, a każda osoba może takim jedzeniem się podzielić.
Dzięki temu zamiast wyrzucać nadmiar jedzenia, dzielisz się nim z osobami, które tego naprawdę potrzebują.
Brawo Ty!

Strona Fundacji: www.wezpomoz.pl