Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Wędkarskie zawody spławikowe w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Wędkarskie zawody spławikowe w Niemczy

W dniu 22 07 2018 na stawie zamkowym odbyły się otwarte wędkarskie zawody spławikowe. Zawody rozgrywane były o tytuł Mistrza Miasta i Gminy Niemcza 2018 w dwóch kategoriach.

j

Do zawodów przystąpiło 19 uczestników w tym 16 seniorów , 3 juniorów. Zbiórkę zawodów rozpoczęto o godz. 6-00 , o 6-30 było losowanie stanowisk, a o godz. 8-00 rozpoczęcie wędkowania. Podczas zawodów panowała bardzo miła atmosfera , ryby dopisywały głównie leszcze, krąpie , płoć ,karasie. Na zwody przybyli reprezentanci zaprzyjażnionych kół tj. Ząbkowice Śl., Strzelin, Dzierżoniów , Bielawa , Łagiewniki.

Sponsorami zawodów byli Koło PZW w Niemczy, Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza p. Grzegorz Kosowski , p. Monika Szymańska – Śledż Przewodnicząca Rady Miejskiej w Niemczy , p.Sławomir Węgłowski – masarnia Galicja, któremu specjalne podziękowania składa zarząd koła za przyrządzony poczęstunek , Oraz piekarnio – ciastkarnia Marys Oś. Podmiejskie. Ostatecznie wszyscy juniorzy osiągnęli zacne wyniki, a i wśród seniorów walka o 3 miejsce trwała do końca. Między 3,4,5 miejscem różnica pkt. była bardzo niewielka. Poniżej zestawienie wyników i foto relacja z zawodów.

Kategoria junior:

1 miejsce – Jabłonowski Igor koło Wałbrzych wynik – 3040 pkt.

2 miejsce – Rogoż Oskar koło Bielawa wynik – 2920 pkt.

3 miejsce – Jędrysiak Oskar koło Niemcza wynik – 580 pkt.

Kategoria senior:

1 miejsce Chrobak Cyryl koło Ząbkowice wynik – 4260 pkt.

2 miejsce Kowalewski Leszek koło Łagiewniki wynik – 2780 pkt.

3 miejsce Kukulski Jan koło Strzelin wynik – 1920 pkt.

4 miejsce Kwiatkowski Łukasz koło Niemcza wynik – 1840 pkt.

5 miejsce Dojnikowski Sławomir koło Niemcza wynik – 1820 pkt.

6 miejsce Kurzyński Henryk koło Niemcza wynik – 940 pkt.

7 miejsce Jabłonowski Aleksander koło Wałbrzych wynik – 840 pkt.

8 miejsce Dudek Marek koło Niemcza wynik – 240 pkt.

Reszta uczestników bez pkt. Największą rybę złowił Kwiatkowski Łukasz był to leszcz 47-cm, za którą również była przewidziana nagroda.