Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Wielkanocne kartki i nie tylko czyli wspaniały świat kreatywnych działań artystycznych w NOK - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Wielkanocne kartki i nie tylko czyli wspaniały świat kreatywnych działań artystycznych w NOK

 

W Niemczańskim Ośrodku Kultury nikt ani NOK ani jego pracownicy ani urzędnicy nie narzucają dzieciakom, które  bez przymusu, systematycznie i chętnie przychodzą na zajęcia organizowane pod hasłem rękodzieło, co mają robić w ramach zajęć.

Co środę spotyka się spora grupa dzieciaków często razem z rodzicami.

Dzieciaki same decydują co będą robiły a proponowane przez pracowników  NOK tematy są akceptowane bądź nie.

Przykładem może być cykl zajęć zgodnych z życzeniem naszych podopiecznych czyli Jurassic World na okoliczność Światowego Dnia Dinozaura. Tak powstała cała galeria rysunków i dzieł malarskich prezentująca dinozaury, zgodnie z wyobraźnią małych artystów.

Czas zbliżającej się Wielkanocy w obrazkach przygotowanych przez uczestników zajęć i za ich zgodą został uwieczniony przez pracowników w formie kartek świątecznych. Nikt nie zgłosił zastrzeżeń do tej formy wręcz zgodnie z oczekiwaniami najmłodszych oraz ich rodziców powstałe dzieła podpisano imieniem i nazwiskiem autora.

Piękne kartki przygotowali: Jana Woźnicka, Hania Drabik, Maxim, Szymon Drabik, Asia Rutkowska, Maja Gomółka, Nadia Jarguz, Nadia Tomaszewska, Ola Ostrowska i Filip Janisio.

Kolejne dzieła to rozpoczęte właśnie ozdoby wielkanocne.

Poniżej zaprezentujemy fotki z zajęć rękodzieła w NOK a już w Niedzielę Palmową 24 marca zapraszamy na Jarmark Wielkanocny gdzie na stoisku naszego Niemczańskiego Ośrodka Kultury będzie można obejrzeć a nawet zakupić kartki i dekoracje naszych najmłodszych uczestników zajęć. Zebrane fundusze zamierzamy zgodnie z decyzją dzieciaków przeznaczyć na wiosenną wycieczkę do parku dinozaurów!!!!

DINOZAURY

WIELKANOC

KARTKI ŚWIĄTECZNE