Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Wilków Wielki - sołectwo nowych możliwości – super festyn na powitanie lata. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Wilków Wielki – sołectwo nowych możliwości – super festyn na powitanie lata.

 

Wilków Wielki zaskoczył chyba wszystkich uczestników nadzwyczaj dużą i pełną atrakcji super imprezą integracyjną, która obyła się w minioną sobotę 22 czerwca 2024.

Rozłożysta polana parkowa została w pełni zagospodarowana stanowiskami rekreacyjno – biesiadnymi na potrzeby festynu. Przygotowano rozgrywki treningowe dla sportowców naszej Niemczanki, plac z dmuchańcami, teren pod kramy z zabawkami i balonami, namioty z zajęciami z rękodzieła prowadzonymi przez bibliotekę oraz świetlicę z Wilkowa, stanowisko Koła Gospodyń Wiejskich z przygotowanymi daniami, namioty biesiadne dla gości festynu oraz dla licznie przybyłych motocyklistów, samochodów OSP i Policji. Cały teren przepięknie odrestaurowanego parku, w każdym praktycznie miejscu, tętnił życiem od godz. 16 do bardzo późnych godzin nocnych.

Festyn otworzył sołtys Wilkowa Wielkiego Czesław Piotrowski oraz Burmistrz Niemczy Rafał Pawłowski. Licznie obecni byli także radni, którzy aktywnie uczestniczyli w całym wydarzeniu.

Wielką frajdą okazały się m.in.: przejażdżki wozami strażackimi, samochodem policyjnym czy strażacka fontanna.

Dla zawodników KS Niemczanka, którzy przygotowali pokazowy trening przygotowano poczęstunek na czele z lodami i tortem.

Na stoisku KGW Wilkowianki sprzedano absolutnie wszystkie przygotowane dania.

Zabawa taneczna przy nagłośnieniu przygotowanym przez NOK trwała do późnych godzin nocnych.

Miejmy nadzieję, że już niebawem nastąpi kolejna zabawa integracyna dla mieszkańców całej naszej gminy na terenie pięknego parku, którą mieszkańcy Wilkowa planują przygotować na czas dożynek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: