Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza WODA na Plus czyli uczymy nasze dzieci dobrych i zdrowych praktyk. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

WODA na Plus czyli uczymy nasze dzieci dobrych i zdrowych praktyk.

Staraniem Radnej Rady Miejskiej w Niemczy Edyty Mielnik od stycznia 2018 r. placówki oświatowe Gminy Niemcza zostały objęte Pilotażowym programem Uzdrowisk Kłodzkich „WODA na Plus”. Program obejmuje Niepubliczne Szkoły Podstawowe w Przerzeczynie - Zdroju i Gilowie, Szkołę Podstawową w Niemczy oraz Przedszkole Publiczne w Niemczy. Koordynatorem programu w Gminie Niemcza jest Edyta Mielnik.

4

W ramach programu „Woda na Plus” szkoły otrzymują przez okres trzech miesięcy nieodpłatnie wodę mineralną Staropolanka oraz źródlaną wodę Kudowianka, w podręcznych butelkach o pojemności 0,5l. W programie uczestniczy także OHZ Przerzeczyn – Zdrój, zapewniając comiesięczny transport wody z Polanicy do poszczególnych placówek w Gminie Niemcza. Celem działania jest kreowanie wzorców zdrowego trybu życia, zdrowego odżywiania opartego na zastąpieniu sztucznych, dosładzanych, kolorowych napojów, naturalną wodą mineralną. mt_gallery: