Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Wojewoda w Niemczy. Nowe inwestycje coraz bliżej. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Wojewoda w Niemczy. Nowe inwestycje coraz bliżej.

 

W środę 8 czerwca Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa przybył do Niemczy z roboczą wizytą. Celem wizyty było zapoznanie się z postępami prac przy realizowanych już inwestycjach oraz zapoznanie się z planami działań, związanymi z pozyskaniem przez Burmistrza Jarosława Węgłowskiego nowych funduszy.

Na terenie Klubu Sportowego Niemczanka Niemcza Wojewoda spotkał się z Burmistrzem Jarosławem Węgłowskim oraz Prezesem Klubu Marcinem Jarguzem. W związku z pozyskaniem przez Burmistrza kwoty 1 mln zł dofinansowania na modernizację stadionu miejskiego, pojawili się także działacze Klubu. Panowie szczegółowo omówili potrzeby naszego stadionu miejskiego. Uzgodniono wstępnie zakres robót obejmujących pytę boiska oraz infrastruktury towarzyszącej. Wojewoda zaproponował by Klub przygotował także własne propozycje dotyczące zakresu robót.

W kolejnej części spotkania Burmistrz Jarosław Węgłowski zaprezentował Wojewodzie efekty prac przy rewitalizacji Baszty Miejskiej, murów oraz placu przy Baszcie. Wicewojewoda Jarosław Kresa zwracał uwagą na najdrobniejsze detale wykonanej inwestycji. Możemy też dodać, że nasz Burmistrz usłyszał od Wojewody wiele ciepłych słów i wyrazów uznania dla wykonanej pracy.

W ostatniej części spotkania Wojewoda i Burmistrz udali się na teren Parku Zamkowego. Burmistrz Jarosław Węgłowski zaprezentował plany rewitalizacji parku. Przypomnijmy, że 22 kwietnia Burmistrz Jarosław Węgłowski, z wielką  radością poinformował nas o Zarządzeniu nr 95 Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, w sprawie przyznania dla Gminy Niemcza dofinansowania  w kwocie 1 000 000 zł, na realizację zadania pod nazwą „Rewitalizacja Parku Zamkowego im. Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich”. Całkowity koszt zaplanowanych prac to kwota 1.250.000,00 zł.

Prace przy rewitalizacji parku rozpoczną się  już w najbliższych miesiącach.

Ogromnie cieszy nas fakt, że Burmistrz Jarosław Węgłowski nie zważa na stan obecny stadionu i parku. Pomimo panującego na terenie obu obiektów wielkiego –  wieloletniego zaniedbania, wręcz „zapuszczenia”,  nie zraża się, nie poddaje, a wręcz zaraża wszystkich swoim entuzjazmem do kolejnych działań i swoją ogromną pracowitością.

Wielkie podziękowania należą się Panu Wojewodzie Dolnośląskiemu Jarosławowi Kresie, że pomimo pełnienia tak wysokiego urzędu, odpowiedzialności za sprawy całego województwa potrafi pochylić się nad potrzebami naszej małej Niemczy. Podczas spotkania wprowadził atmosferę twórczej dyskusji, partnerskiej wymiany poglądów i sam w wielu sprawach deklarował daleko idąca pomoc.

Podsumowując należy jednoznacznie stwierdzić, że to był kolejny dobry dzień dla Niemczy.

 Poniżej zdjęcia z wizyty: