Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Występ  przedszkolaka z Niemczy w Przeglądzie „Mini Lista Przebojów” w SOSW w Piławie Górnej - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Po długim okresie pandemii i izolacji, 27 kwietnia 2022 r. jeden z wychowanków Przedszkola Publicznego „Zaczarowany Gród” w Niemczy – sześcioletni Adaś Szewczyk z grupy „Sówki” wziął udział w Przeglądzie „Mini Lista Przebojów”, zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piławie Górnej.

Był to wyjątkowy, jubileuszowy 20. Przegląd, na który zaproszono wielu gości specjalnych, m.in. przedstawicieli Starostwa Dzierżoniowskiego z Panem Starostą Grzegorzem Kosowskim i Panią Dyrektor Wydziału Edukacji Alicją Hromadą na czele oraz przedstawicieli Gminy Piława Górna,

w tym Pana Burmistrza Krzysztofa Chudyka.

Celem imprezy było prezentowanie talentów artystycznych, głównie wokalnych i tanecznych wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ich wzajemna integracja oraz przełamywanie barier. Bardzo ważnym aspektem ich występów była możliwość uczestniczenia w ważnej uroczystości o szerokim zasięgu, oglądanie i słuchanie występów innych osób, obserwacja zachowań społecznych itp.

Nasz przedszkolak wystąpił z piosenką z repertuaru zespołu Disco Kids „Tańcz, tańcz, tańcz”. Scena okazała się dla Niego drugim podwórkiem – Adaś bez żadnych barier i oporów wszedł na scenę i wykonał swoją piosenkę, a zgromadzona publiczność przyłączyła się do występu śpiewając i klaszcząc w rytm melodii. Był to pierwszy w życiu przegląd wokalny, w którym Adaś wziął udział, jednak z pewnością nie ostatni.  Na zakończenie każdy uczestnik imprezy otrzymał piękne, pamiątkowe upominki od organizatorów, które zachwyciły małych artystów.