Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza XXVI DNI NIEMCZY już za kilka dni. Informacje o wydarzeniu. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

XXVI DNI NIEMCZY już za kilka dni. Informacje o wydarzeniu.

 

Od kilkunastu tygodni trwają prace i przygotowania zmierzające do zorganizowania

w dniu24 września 2022 roku największej miejskiej imprezy w Gminie Niemcza.

Program wydarzenia, na które jak wiemy czeka z niecierpliwością wielu mieszkańców Gminy Niemcza oraz gmin ościennych prezentuje się bardzo ciekawie. Dni Niemczy zaczną się o godzinie 14:00 w Rynku. Burmistrz Jarosław Węgłowski już zaprasza do wspólnej zabawy zarówno najmłodszych jak i starszych mieszkańców Gminy Niemcza oraz gości.

Na scenie o godz. 14.00 zaprezentują się przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Niemczy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Niemczy. Ich występy będą przeplatane ciekawymi animacjami scenicznymi, w których będą mogły wziąć udział wszystkie dzieci będące w tym czasie w Niemczańskim Rynku.

Na godzinę 15:00 zaplanowano pokaz paradny w wykonaniu mażoretek z grupy „PRIMA”ze Świdnicy. Członkinie grupy mażoretek MAŻORETKI PRIMA, to brązowe medalistki Mistrzostw Mażoretek Polski Zachodniej roku 2016 i srebrne medalistki Mistrzostw Mażoretek Polski Zachodniej roku 2017. Największym sukcesem zespołu jest udział w 2017 roku w Międzynarodowym Festiwalu w Chinach.

Zaraz po nich, około godziny 16:00, na scenie pojawią się znani w Niemczy tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca POLONEZIAKI, którzy zaprezentują wspaniałe układy taneczne i pieśni Dolnego Śląska, Krakowa i Łowicza.

Na godzinę 17:00 zaplanowano uroczystość, która bezpośrednio nawiązywać będzie do tegorocznych obchodów 1005. rocznicy zwycięskiej obrony Grodu Niemczy. Orszak paradny uświetni ORKIESTRA DĘTA BRASSBAND, która zagra także akustyczne wersje dobrze znanych utworów tanecznych, a dzięki temu wprowadzi wszystkich obecnych w nastrój dobrej zabawy.

Uroczystość otwarcia połączona będzie z wręczeniem nagród w konkursie „Wakacje z Niemczą”, który został zainicjowany podczas zabawy na Dniu Dziecka w czerwcu tego roku. Planowany jest również finał loterii fantowej, która od początku imprezy będzie trwać w Niemczańskim Rynku.

 

Dobrą zabawę kontynuować będzie po godzinie 18:30, znany w Gminie Niemcza zespół DEXTER. Zaprzyjaźnieni z Niemczą artyści z pewnością rozgrzeją i przygotują publiczność na występ GWIAZDY WIECZORU, która pojawi się na scenie około godziny 20:00.

  Tegoroczną gwiazdą jeden z najstarszych i najbardziej utytułowanych

zespołów polskiej muzyki rozrywkowej (disco polo)

zespół BAYER FULL.

Wieczór, a także imprezową noc zamknie swoim występem zespół DEXTER.

Poza występami na scenie, dostępne będą stoiska gastronomiczne, oraz wiele atrakcji – nie tylko dla najmłodszych, takich jak: autodrom (autka-zderzaki), eurobungee, dmuchańce oraz specjalna, ośmiometrowa, dmuchana ścianka wspinaczkowa! Dzieciaki będą mogły pomalować sobie twarz, kupić watę cukrową i inne przysmaki, a dodatkowo do ich dyspozycji będą też wozy strażackie, którymi będzie można wybrać się na krótką przejażdżkę.

Wszystko to i jeszcze więcej wyłącznie w Niemczańskim Rynku w dniu 24 września 2022 roku od godziny 14:00.

Do wspólnej zabawy podczas Dni Niemczy zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Jarosław Węgłowski.