Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Zakup nowości wydawniczych 2019 - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Zakup nowości wydawniczych 2019

 

Zakup nowości wydawniczych 2019

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy w 2019 roku otrzymała dofinansowanie w wysokości 6100 zł na zadanie w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Głównym celem Priorytetu, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w latach 2016-2020, jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek, wzrost dostępności książek, czasopism, multimediów, wydawnictw nutowych i kartograficznych w zbiorach bibliotek publicznych.

W ramach tego programu nasza biblioteka zakupiła 230 woluminów książek do wszystkich bibliotek z terenu Gminy Niemcza.

Wśród nowości wydawniczych znalazły się bestselery z literatury polskiej i obcej, książki rekomendowane i poszukiwane przez naszych czytelników.

Nasz księgozbiór wzbogacił się również o liczne tytuły książek dla dzieci i młodzieży.

Wszystkie informacje o zakupach książkowych umieszczane są na bieżąco na naszym profilu Facebooka – Biblioteka w Niemczy

Zachęcamy do odwiedzania naszych bibliotek.

Znalezione obrazy dla zapytania ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego logo