Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Zapraszamy na Piknik Historyczny - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Zapraszamy na Piknik Historyczny

 

Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza w imieniu Starosty Dzierżoniowskiego serdecznie zaprasza do udziału w organizowanym przez Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie – Pikniku Historycznym, który odbędzie się 7 czerwca o godzinie 10:00 w Dolinie Tatarskiej w Gilowie.

Tegorocznym tematem przewodnim wydarzenia będzie muzyka w czasach średniowiecznych. Uczestnicy Pikniku dowiedzą się wszystkiego na jej temat podczas plenerowego wykładu, który zgłębi tajniki dawnych pieśni i melodii. Nie zabraknie wspólnego spaceru po ścieżce dydaktycznej prowadzącej przez zakątki Tatarskiego Jaru, wielu ciekawostek o dawnym grodzisku, a także chwil na podziwianie pięknej przyrody.

Głównym punktem wydarzenia będzie Konkurs Pieśni Wczesnośredniowiecznych, w których zostaną zaprezentowane utwory historyczne i ich aranżacje oraz autorskie interpretacje średniowiecznych utworów wykonywane przez uczniów ze szkół ponadpodstawowych.

Na zakończenie Pikniku Historycznego wszyscy spotkają się przy ognisku gdzie zaplanowano wręczenie nagród uczestnikom. Impreza edukacyjna potrwa do godziny 14:00.