Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Zapraszamy w niedzielę 6 sierpnia 2023 na Wieczór z Schumanem w kościele parafialnym w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Zapraszamy w niedzielę 6 sierpnia 2023 na Wieczór z Schumanem w kościele parafialnym w Niemczy

 

Bardzo serdecznie zapraszamy w imieniu Fundacji Polskie Gniazdo i Instytutu Myśli Schumana z Warszawy

wszystkich mieszkańców Gminy Niemcza do Kościoła w Niemczy

– na ważne wydarzenia w ramach XIII Letniego Festiwalu Kultury POLONIA CANTANS 2023

w najbliższą niedzielę 06.08.2023r.:

godz.18.00 – Msza Św. w intencjach jw.

godz.19.00 – wykład profesora Zbigniewa Krysiaka

– przewodniczącego Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana w Warszawie

godz.19.30 – spektakl słowno muzyczny „Zamek wewnętrzny”

w wykonaniu Marzeny,Zbigniewa i Michała Małkowiczów z Poznania

 

 

Z A P R O S Z E N I E

 

Niedziela 30.07.2023r. – godz. 19.00 – Kościół NMP na Piasku – inauguracja – oficjalne otwarcie wystawy i wprowadzenie do tematyki Roberta Schumana – ojca założyciela Wspólnoty Europejskiej i Sługi Bożego w Kościele Katolickim, którego proces beatyfikacyjny rozpoczął się 19.06.2021r.

Po inauguracji przedstawienie słowno – muzyczne „Mira, kadzidło i złoto, ….. czyli historyja o Barabaszu”  w wykonaniu Teatru Książ z Wałbrzycha, pod kierownictwem artystycznym Danuty Gołdon – Legler.

W dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, która rozpoczyna się o godz. 18.00, czyli ok. 18.40 – „Kwadrans o Robercie Schumanie” – przygotowany przez Instytut Myśli Schumana oraz możliwość zapoznania się z wystawą planszową w Kościele NMP na Piasku poświęconą ojcowi założycielowi Wspólnoty Europejskiej i Słudze Bożemu  Robertowi Śchumanowi.

Sobota 05.08.2023r. – godz. 19.00 – „Wieczór z Schumanem” Kościół NMP na Piasku – wśród zaproszonych gości Profesor Stanisław Gebhard – odznaczony w dniu 03.05.2023r. Orderem Orła Białego , który zaraz po II wojnie światowej miał kontakt z Robertem Schumanem, jako premierem Francji, będąc w Paryżu współzałożycielem Międzynarodowej Organizacji Młodzieży Chrześcijańsko-Demokratycznej, a także Profesor Zbigniew Krysiak – Przewodniczący Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana w Warszawie.

Po tym wydarzeniu ok. godz. 19.40 rozpocznie się spektakl słowno-muzyczny „ZAMEK WEWNĘTRZNY” zawierający myśli i rozważania Doktora Kościoła Św. Teresy od Jezusa – wykonawcy: Marzena Małkowicz – recytacje i śpiew, Zbigniew Małkowicz – instrument klawiszowy – kompozytor muzyki , Michał Małkowicz – instrumenty perkusyjne.

Niedziela 06.08.2023r. – godz. 19.00 „Wieczór z Schumanem” Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Niemczy –

Profesor Zbigniew Krysiak –Przewodniczący Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana w Warszawie – „Słowo o Schumanie”

Po tym wydarzeniu ok. godz. 19.30 rozpocznie się spektakl słowno-muzyczny „ZAMEK WEWNĘTRZNY” zawierający myśli i rozważania Doktora Kościoła Św. Teresy od Jezusa – wykonawcy: Marzena Małkowicz recytacje i śpiew, Zbigniew Małkowiczinstrument klawiszowy – kompozytor muzyki , Michał Małkowicz instrumenty perkusyjne.

 poniżej plakat: