Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Będzie nowa droga w Wilkowie Wielkim. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Będzie nowa droga w Wilkowie Wielkim.

Miło nam poinformować, że  Wnioski Gminy Niemcza o dofinansowanie z „Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022” zostały zatwierdzone. W ramach dwóch złożonych wniosków jedn dotyczył przebudowy drogi gminnej nr 117506D w Wilkowie Wielkim.

Nowa droga w Wilkowie Wielkim wykonana zostanie za kwotę 565 625,00 zł. Na tą inwestycję uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 80% tj. 452 500,00 zł. Dwadzieścia procent pozostałych środków to wkład własny Gminy Niemcza.

Nową nawierzchnię będzie więc miała ul. Kolejowa. Jest to droga, która przebiega równolegle  do torowiska kolejowego w Wilkowie Wielkim i  z pewnością ułatwi dojazd do swoich posesji mieszkańcom tej rozbudowującej się części wsi.