Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Bezpłatne badanie słuchu już za nami - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Bezpłatne badanie słuchu już za nami

W dniach 24-25 stycznia 2019 r., z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza Jarosława Węgłowskiego, w Ośrodku Pomocy Społecznej odbyły się bezpłatne przesiewowe badania słuchu. Z badań mogli skorzystać wszyscy chętni mieszkańcy z terenu naszej Gminy. Były to badania prowadzone dwutorowo, metodą subiektywną i obiektywną. Polegały na porównaniu słyszalności stroika na drodze powietrznej i kostnej, tak zwaną próbą Rinnego.

W badaniach wzięło udział wielu mieszkańców będących klientami OPS , a także osoby niekorzystające ze wsparcia i doradztwa Ośrodka.

Kampania przesiewowych badań słuchu cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród naszych mieszkańców. Pacjentami były osoby w różnym wieku , począwszy od przedszkolaków tutejszej placówki aż do ludzi starszych.

W przyszłości OPS przy współpracy z Burmistrzem Miasta i Gminy ponownie zorganizuje bezpłatne przesiewowe badania słuchu , gdyż „Nic nie zastąpi profilaktyki , a zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć…”