Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Dzień Głośnego Czytania w Przerzeczynie-Zdroju - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Dzień Głośnego Czytania w Przerzeczynie-Zdroju

MiGBP w Niemczy Filia Biblioteki Publicznej w Przerzeczynie-Zdroju włączyła się do tej akcji Ogólnopolskiej Dzień Głośnego Czytania. 28 września o godz. 10:30 uczniowie klas I-III Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przerzeczynie-Zdroju oraz dzieci z oddziału przedszkolnego Grupa „Zajączki” z Przerzeczyna-Zdroju zostali zaproszeni do wysłuchania, nieznanej im, baśni Grimma „Złota gęś”.

Głównym celem tego spotkania było propagowanie codziennego głośnego czytania dzieciom, które w skuteczny i przyjazny sposób pomaga wpływać na ich wszechstronny rozwój. Zachęcamy rodziców do czytania swoim pociechom. Bo dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać i rozwija zdolność koncentracji. Tak spędzony wspólnie czas procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej się zrozumieć.