Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Harry Potter podczas Nocy Bibliotek w Przerzeczynie Zdroju - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Harry Potter podczas Nocy Bibliotek w Przerzeczynie Zdroju

Do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek włączyła się również Biblioteka Publiczna w Niemczy Filia w Przerzeczynie-Zdroju. Tematem przewodnim w przerzeczyńskiej bibliotece był Harry Potter.

100 7822

Podczas spotkania uczestnicy zajęć losowali z tiary kartki przydzielające do jednego z czterech domów – Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw i Slytherin. Pierwszym zadaniem jakie musieli wykonać to różdżki oraz wymyślenie oryginalnego zaklęcia.

Kolejnym zadaniem było wykonanie najdłuższego skoku, gdyż zamienili się w skaczące żabki oraz sprawdzali się w celnym rzucaniu woreczkami do wiaderka. Napisali egzamin z wiedzy o Harrym Potterze, a następnie wykonali piękne portrety bohaterów z książek o Harrym Potterze oraz udali się na poszukiwania kamienia filozoficznego, napotykając wiele przeszkód podobnych do tych, z którymi zmagał się Harry Potter. Zakończeniem magicznej przygody było otrzymanie przez każdego ucznia słodkiej niespodzianki. Zajęcia prowadzone były we współpracy z panią Joanną Śliwką ze świetlicy środowiskowej.