Home / Aktualności / Czas wolny / Ogłoszenia

Autor:Publikacja: Renata Kukuła

Już można  wypożyczać nowości wydawnicze dla dzieci w języku ukraińskim przekazane w darze przez Fundację Metropolia Dzieci. Zapraszamy.

Informujemy,  że Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Niemczy bierze udział w projekcie „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom”, realizowanym wspólnie przez Fundację Metropolia Dzieci i Instytut Książki.

Celem projektu jest zapewnienie dostępu do literatury w języku ojczystym uchodźcom z Ukrainy, którzy w Polsce znaleźli swój nowy dom. W ramach projektu, w bibliotece zostanie wyodrębniona półka z książkami w języku ukraińskim, co mamy nadzieję, pozwoli ich odbiorcom poczuć się częścią czytelniczej społeczności.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu osób prywatnych (na portalu zrzutka.pl) oraz takich firm i instytucji jak: Fundacja Lotos, Fundacja Orlen, Fundacja PZU, Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego, Fundacja Powszechnego Czytania, Wydawnictwo Media Rodzina, Insignis Media, Wydawnictwo SQN, Chełmska Szkoła Rocka, Linguacious i Avant Assessment, Agnieszka Andrzejczak i grupa Autorzy Książek Ukrainie. Patronat nad projektem objęli: Polskie Radio, Polska Sekcja IBBY, Czas Dzieci, Biblioteka Narodowa, Lustro Biblioteki. Dystrybucją książek zajęła się firma kurierska DPD.