Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Już niebawem -14 maja - będziemy świętowali w Niemczy zakończenie prac przy rewitalizacji Parku Zamkowego oraz nadanie nazwy dla Placu przed Basztą Miejską. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Już niebawem -14 maja – będziemy świętowali w Niemczy zakończenie prac przy rewitalizacji Parku Zamkowego oraz nadanie nazwy dla Placu przed Basztą Miejską.

Przed nami w Niemczy wielkimi krokami zbliża się wydarzenie, które ma na celu uświetnienie zakończenia prac przy dwóch ważnych inwestycjach, mocno związanych z dziejami naszego miasta.

W tym celu, z inicjatywy Burmistrza Niemczy Jarosława Węgłowskiego, na dzień 14 maja zaplanowane zostało w Niemczy święto pod nazwą Niemcza w hołdzie Patriotom

.

Obecnie trwają w Niemczy intensywne prace nad przygotowaniem całego wydarzenia, obejmujące prace nad scenariuszem, logistyką organizacji oraz przygotowaniem miejsc w których odbędą się uroczystości. W prace zaangażowani są pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Niemczy, pracownicy Niemczańskiego Ośrodka Kultury, Przedsiębiorstwa Komunalnego, Szkoły Podstawowej  oraz wszystkich jednostek i instytucji gminnych.

Zgodnie z planem, uroczystość w niedzielę 14 maja o godz. 11.00 rozpocznie Masza św. w  kościele parafialnym w Niemczy.

W Mszy wezmą udział poczty sztandarowe, Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu mieszkańcy oraz licznie zaproszeni goście.

Po Maszy w orszaku prowadzonym przez Wojskową Kompanię Honorową nastąpi przejście wszystkich uczestników przez Rynek ulicą Ratuszową do Parku Zamkowego.

W Parku obędzie się uroczyste osłonięcie skweru Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich oraz oficjalne ogłoszenie nadania nazwy Parku Zamkowego im. Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. Wydarzenie będzie także uświetniał zakończenie jednej z najważniejszych inwestycji w naszym mieście, związanej z rewitalizacją Parku Zamkowego.

Po zakończeniu uroczystości w Parku wszyscy uczestnicy przejdą na Plac przed Basztą Miejską. Podczas drugiej w tym dniu uroczystości nastąpi odsłonięcie tablicy z nową nazwą Placu Rotmistrza Aleksandra Hrynkiewicza.

W tej części wydarzenia będziemy mogli usłyszeć wojskowe salwy honorowe oraz  Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego  w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Zarówno w parku jak i na Placu przed Basztą wystąpią uczniowie Szkoły Podstawowej w Niemczy.

Po zakończeniu uroczystości oficjalnych wszyscy obecni zostaną zaproszeni na koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Orkiestra będzie grała na pierwszym tarasie murów Baszty, a dla chętnych zostaną przygotowane miejsca do siedzenia przed murami w okolicach placu zabaw.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w uroczystości i skorzystania z rzadkiej możliwości uczestniczenia w święcie z oprawą asysty wojskowej oraz wspaniałym koncertem muzycznym w wykonaniu Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Poniżej zdjęcia z przygotowań