Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Lekcja ekologii w terenie - uczniowie SP Niemcza w Ekologicznym Centrum Odzysku w Pieszycach - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Lekcja ekologii w terenie – uczniowie SP Niemcza w Ekologicznym Centrum Odzysku w Pieszycach

Klasy drugie Szkoły Podstawowej w Niemczy pod opieką wychowawczyń – Małgorzaty Kuźniar i Joanny Romantowskiej – wybrały się do Ekologicznego Centrum Odzysku w Pieszycach.

Uczniowie podczas bardzo ciekawej lekcji w terenie, zobaczyli w praktyce, co dzieje się z odpadami, które gromadzimy w kolorowych workach. Dowiedzieli się również, do czego ponownie można wykorzystać posegregowane odpady. Przewodnicy wycieczki – pracownicy ECO w Pieszycach – wyjaśnili, dlaczego selektywna zbiórka odpadów jest dla nas ważna. I tu uczniowie, dowiedzieli się, że umożliwia ona ograniczenie ilości śmieci jakie trafiają na składowiska oraz ułatwia odzyskanie surowców wtórnych. Dzięki temu mamy również czyste miejsca, w których żyjemy. Wpływa to również, bezpośrednio na lepszy wizerunek oraz estetykę naszej okolicy.

Aby dzieci bezpiecznie mogły poruszać się po terenie zakładu jeden z rodziców Paweł Kot zasponsorował kamizelki odblaskowe dla całej grupy. Na zakończenie wizyty wszyscy uczniowie otrzymali drobne prezenty.

Dziękujemy pracownikom ECO w Pieszycach,

za możliwość zwiedzenia ich miejsca pracy.

Podziękowania kierujemy również, dla rodziców:

Pawła Basiowa i Pawła Kota za opiekę nad uczniami podczas wyjazdu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: