Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Polski Ład ponownie dla Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Polski Ład ponownie dla Niemczy

Decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego Niemcza otrzymała kolejne środki finansowe w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Dobre wiadomości przekazał nam Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski bezpośrednio po decyzji w Kancelarii Premiera w piątek 5 listopada bieżącego roku.

Niemcza – jak informuje Burmistrz – otrzymała kwotę 619 tys. 940 zł. Te ekstra środki jako dodatkowe w ramach Polskiego Ładu są przeznaczone na infrastrukturę wodno – kanalizacyjną w miejscowościach Nowa Wieś Niemczańska oraz Kietlin. Fundusze mają ułatwić dostęp mieszkańców do wody pitnej, a cała inwestycja ma na celu poprawę stanu lokalnego środowiska.

Tym samym zwiększa się kwota jaką już pozyskała Niemcza w ramach pierwszych wniosków do programu Polski Ład do kwoty 12 milionów 937 tys.440 zł.

Jak nam przekazał Burmistrz Jarosław Węgłowski pozyskana dotychczas kwota blisko 13 mln. na wsparcie dla Niemczy jest ogromna, jednak mając na uwadze potrzeby Niemczy oraz wielkie szanse jakie stwarza Polski Ład i wsparcie ze strony Premiera Mateusza Morawieckiego ma już w planie kolejne wnioski i kolejne działania na rzecz Niemczy o czym z pewnością będziemy informować na bieżąco.

Poniżej zdjęcia archiwalne z wizyty Premiera Mateusza Morawieckiego, którego Niemcza gościła w dniu 8 lutego 2020 roku.