Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Dzień Edukacji Narodowej, bardziej znany jako Dzień Nauczyciela, obchodzony jest w Polsce 14 października. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do uhonorowania tych, którzy na co dzień służą wiedzą i umiejętnościami, aby w młodych ludziach zaszczepiać potrzebę odkrywania świata i rozwijania swoich talentów.

Szanowni Państwo, Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, Nauczyciele, Wychowawcy, Katecheci, Pedagodzy i Pracownicy Oświaty,

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto, które przypomina o wielkiej wartości, jaką stanowi edukacja.

Z tej wspaniałej okazji do Szanownych Państwa kieruję słowa szczerego uznania, szacunku oraz wyrazy wdzięczności za wysiłek i poświęcenia w realizowaniu pięknego powołania kształcenia dzieci oraz młodzieży.

Dziękuję za codzienną pracę, troskę oraz budowanie wspólnoty szkolnej.

Życzę, aby wysiłek wkładany w pracę z uczniami motywował Państwa do podejmowania ambitnych wyzwań, które zaowocują poczuciem spełnienia zawodowego.

Składam także życzenia zdrowia, zadowolenia, optymizmu oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Jarosław Węgłowski

Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza