Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza KOMUNIKAT BURMISTRZA GMINY NIEMCZA - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

KOMUNIKAT BURMISTRZA GMINY NIEMCZA

 

Uprzejmie informuję, że tegoroczne święto plonów odbędzie się dnia 08 września 2019 roku na terenie stadionu miejskiego w Niemczy.

Będą to Dożynki Województwa Dolnośląskiego organizowane przez Gminę Niemcza oraz przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Uroczystość obok charakteru państwowego i religijnego będzie obfitowała w liczne atrakcje dające możliwość świętowania i zabawy.

Program imprezy jest niezwykle bogaty. Część oficjalna – to Msza Św., która będzie odprawiona pod przewodnictwem Biskupa Diecezji Świdnickiej. Po jej zakończeniu udamy się w korowodzie dożynkowym na stadion miejski. Tu nastąpi uroczysty obrzęd Misterium chleba”, który zostanie przygotowany i poprowadzony przez zespół “Joanki” przy współudziale przedstawicieli Związku Emerytów i Rencistów Koła nr 2 w Niemczy. Zakończeniem tego obrzędu będzie dzielenie się chlebem wszystkich uczestników uroczystości. Konkurs na “Najpiękniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy”- to kolejna atrakcja dożynek. W tym konkursie będą brały udział najpiękniejsze wieńce dożynkowe z powiatów województwa dolnośląskiego.

Na zakończenie części oficjalnej wystąpi Zespół Śląsk w programie ”A to Polska właśnie”.

Równocześnie przez cały dzień będzie można oglądać maszyny rolnicze, zwierzęta hodowlane, wystawę cieląt w Stasinie, pokazy rzemiosła i rękodzieła ludowego z udziałem twórców ludowych. Będzie także można zapoznać się z działalnością organizacji okołorolniczych, uczestniczyć m.in w warsztatach pt. ”Bartnicy Sudeccy”.

Dla dzieci przewidujemy także moc atrakcji: wesołe miasteczko, zajęcia sportowe, warsztaty etnograficzne i plastyczne oraz wiele innych.

Doskonałą gwarancją świętowania i zabawy będą występy zespołów folklorystycznych oraz występ zespołu “BABYLON” w przebojach BONEY M.

Już dziś serdecznie Państwa zapraszam!

Jarosław Węgłowski
Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza