Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Marzę o pięknym odrestaurowanym niemczańskim Rynku - mówi nowy zastępca  Burmistrza Niemczy Leszek Lupa - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Marzę o pięknym odrestaurowanym niemczańskim Rynku – mówi nowy zastępca  Burmistrza Niemczy Leszek Lupa

Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski  z dniem 1 kwietnia 2022 powołał  na stanowisko Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza pana Leszka Lupę.

Jako pierwsi, o tej decyzji zostali poinformowani przez Burmistrza, Radni Rady Miejskiej w Niemczy, podczas sesji w dniu 29 marca 2022r.

Burmistrz wyjaśniał, że po odwołaniu poprzedniej zastępczyni wszystkie obowiązki spoczywały na nim. W związku z nawałem pracy, licznymi inwestycjami i koniecznością realizacji nowych zadań niezbędne jest dla Niego mocne wsparcie i podział obowiązków.

Pan Leszek Lupa jest już znany mieszkańcom naszej Gminy, gdyż od 1 sierpnia 2021r. pracuje w Urzędzie Miasta i Gminy Niemcza jako kierownik Referatu Budownictwa i Rozwoju Lokalnego. Można więc było już zapoznać się z efektami Jego pracy. Bezpośrednio nadzorował liczne w ostatnim czasie inwestycje, którymi były  m.in.: ścieżka rowerowa w parku, przebudowa ulicy Wiejskiej, odbudowa murów przy Baszcie, przygotowanie licznych wniosków i umów oraz uzgodnień dotyczących planowanych działań.

Najwyraźniej w ocenie Burmistrza, Leszek Lupa świetnie sprawdził się przy realizacji powierzonych mu zadań, stąd też decyzja o awansie.

Jako zastępca Burmistrza Leszek Lupa będzie odpowiadał za prace Referatu Budownictwa i Rozwoju Lokalnego, Referatu Nieruchomości Gminnych oraz Przedsiębiorstwa Komunalnego w Niemczy.

W godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy w Niemczy w sprawach dotyczących inwestycji, nieruchomości, prac komunalnych jest otwarty na kontakt i wszelkie sugestie mieszkańców.

Nasz nowy Zastępca Burmistrza ma 47 lat, pochodzi z Ząbkowic Śl. Jest absolwentem Technikum Mechanicznego w Ząbkowicach Śląskich. Ukończył studia wyższe zawodowe na wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii oraz studia magisterskie na kierunku Ochrona Środowiska na Wydziale Przyrodniczo – Technicznym Uniwersytetu Opolskiego. Ukończył także Studia Podyplomowe w zakresie informatyki.

Przed zatrudnieniem w Niemczy przez wiele lat (1999-2014) prowadził własną działalność gospodarczą, pracował jako specjalista ds. marketingu i kierownik sprzedaży w Spółdzielni „SCH” w Ząbkowicach. W latach 2010 – 2013 był likwidatorem spółki „KOM-EKO” z siedzibą w Bardzie. Bezpośrednio przed zatrudnieniem w Niemczy w latach 2011-2021 był  kierownikiem a później dyrektorem Zakładu Komunalnego w Bardzie gdzie oprócz zadań własnych gminy, wykonywano dodatkowo inwestycje drogowe i budowlane.

Prywatnie Leszek Lupa jest  żonaty od 24 lat. Jego starsza – dwudziestoletnia – córka jest studentką pierwszego roku Prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a młodsza, dziewięciolatka jest uczennicą drugiej klasy szkoły podstawowej w Ząbkowicach Śl.

Nasz zastępca jako były zawodnik Orła Ząbkowice interesuje się sportem, obecnie też psychologią, naturoterapią oraz techniką stosowaną.

Na pytanie co szczególnie spodobało mu się w Niemczy odpowiada, że urzekł Go wyjątkowy Rynek i marzy, o rewitalizacji kamienic naszego Rynku. Jednak zdaje sobie sprawę, że będzie to przedsięwzięcie przyszłościowe, pracochłonne i trwające co najmniej klika lat, ale możliwe do zrealizowania.

Leszek Lupa podobnie jak wielu innych, trafił do Niemczy w związku z pracą, wygrywając konkurs na stanowisko kierownika Referatu Budownictwa i Rozwoju Lokalnego. Podobnie też jak ci inni, zachwycił się wyjątkowością urbanistycznego kształtu naszego miasta. A, że dał się już poznać jako człowiek pracowity, solidny w pracy zespołowej i otwarty na nowe twórcze pomysły,  można więc śmiało twierdzić, że stanie się mocnym wsparciem dla Burmistrza Jarosława Węgłowskiego.

Życzymy by podobnie jak do tej pory, konsekwentnie i profesjonalnie organizował referat budownictwa, nadzorował kolejne inwestycje w Gminie,  zdołał także zrealizować swoje i nas wszystkich marzenie o renowacji niemczańskiego Rynku.

Poniżej zdjęcia z dotychczasowej pracy Leszka Lupy i zaangażowania w sprawy społeczności Niemczy: