Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Szkolenie z kuratorem zawodowym dla OPS - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Szkolenie z kuratorem zawodowym dla OPS

W dniu 11 października 2019 r. w Niemczańskim Ośrodku Kultury przy udziale Ośrodka Pomocy Społecznej
w Niemczy miało miejsce szkolenie poprowadzone przez kuratorów Sądu Rejonowego w Nysie.
Na spotkaniu poruszono ogólne zagadnienia dot. współpracy kuratora sądowego z Ośrodkami Pomocy Społecznej.
Innymi ważnymi punktami były również: przemoc w rodzinie oraz problemy z zakresu kodeksu rodzinnego.
Z zaproszenia na prelekcję skorzystali kierownicy oraz pracownicy z innych pobliskich Ośrodków.
Goście przybyli z Lądka Zdrój, Stoszowic, Złotego Stoku, Dzierżoniowa, Pieszyc, Łagiewnik i Jordanowa Śląskiego.
Temat spotkania zainspirował również pracowników Policji, którzy także licznie przybyli na szkolenie.

W miłej atmosferze została wygłoszona prelekcja przez kuratorów zawodowych, której autorami były: Pani Magdalena Wiązek-Zapotoczna oraz Pani Aleksandra Piekarz.

Każde szkolenie dostarcza nową inną pożyteczną wiedzę, nabieramy bardziej profesjonalne doświadczenie.