Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza UWAŻAJCIE, nowy bardzo ważny obowiązek!! - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

UWAŻAJCIE, nowy bardzo ważny obowiązek!!

 

Jesteście stowarzyszeniem lub fundacją zarejestrowaną w KRS? To UWAŻAJCIE, gdyż jest nowy bardzo ważny obowiązek!!

 

Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu nakłada  obowiązek zgłaszania beneficjentów rzeczywistych do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, czyli członków zarządów, rad, fundatorów. Wpis należy dokonać w terminie 7 dni!! od wyboru lub zmiany takich osób.

 

Niestety, za nierealizowanie tego obowiązku są drakońskie kary finansowe na organizacje i osoby podlegające wpisowi do rejestru!!

 

Chcesz wiedzieć więcej i spać spokojnie, to zgłoś się na szkolenie dedykowane dla organizacji pozarządowych z powiatu dzierżoniowskiego.

 

Kto dokładnie podlega i w jakich sytuacjach nowym obowiązkom oraz jak dokonać takiej rejestracji – dowiecie się od eksperta Waldemara Weihsa podczas szkolenia, które odbędzie się w dniu 18 stycznia 2022r w godzinach od 15.00 do 16.30 w budynku Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, ul. Świdnicka 38, pokój 213, na II piętrze.

Jednocześnie informujemy, iż można zabrać ze sobą laptop lub inny mobilny komputer, gdyż po części oficjalnej będzie można skorzystać z indywidualnych konsultacji.

Serdecznie zapraszamy!