Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI GMINNO - PARAFIALNE W GILOWIE 3 września 2022 r - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI GMINNO – PARAFIALNE W GILOWIE 3 września 2022 r

 

Z inicjatywy Burmistrza Niemczy Jarosława Węgłowskiego, w tym roku w naszej Gminie, po raz pierwszy od długiego czasu, odbędą się Dożynki Gminne. W Niemczy dożynki jako gminne święto plonów nie było od lat organizowane. Tradycja dożynkowa wiąże się u nas wyłącznie z dożynkami organizowanymi przez parafie i sołectwa. W roku 2019 wielkim sukcesem okazały się Dożynki Wojewódzkie, zorganizowane w Niemczy , z inicjatywy Burmistrza Jarosława Węgłowskiego.

Aby rozpowszechnić tradycję dożynek w naszej gminie w tym roku dożynki gminne wystartują w Gilowie 3 września 2022 r. W zamyśle Burmistrza dożynki Gminne będą organizowane co roku w innym sołectwie.

W tym roku zapowiada się sporo atrakcji i wspaniała zabawa przy sprawdzonych zespołach. Gwiazdą tegorocznych pierwszych dożynek gminnych będzie zespół, M.I.G

 Poniżej plakat imprezy, informacja o zespole M.I.G oraz link do relacji z Dożynek Wojewódzkich

 

do powiększenia:

Zespół M.I.G. tworzy czwórka rodzeństwa Dorota, Marek, Krzysiek  i  Sławek Gwiazdowscy. Grupa pochodzi z miejscowości Pruszkowo k. Płońska . Za oficjalną datę powstania zespołu uznaje się rok 2000 kiedy to ukazała się pierwsza autorska piosenka „ Czy to prawda” ( Co Ty mi dasz ) . Dwa lata później zespół wydał pierwszą debiutancką kasetę o tym samym tytule „Czy to prawda „ a na niej 12 utworów . Trzeba podkreślić, że w pierwszych latach istnienia duży wpływ na twórczość zespołu miała legendarna grupa Top One .

Kolejne lata Gwiazdowscy sukcesywnie tworzyli własne autorskie utwory, dodając do nich żywe instrumenty takie jak saksofon . W większości  autorem słów i muzyki jest wokalista Marek.
W roku 2009 światło ujrzała płyta zespołu wydana przez firmę Vanila Records pt. Wróć do mnie. Utwór „Jej dotyk „ znajdujący się na tej płycie został zaprezentowany przez zespół na Ogólnopolskim Festiwalu w Kobylnicy i tam w głosowaniu publiczności osiągnął tytuł Hitu lata 2012 .

Od tamtej pory zespół  osiągał coraz to więcej sukcesów . Rok później na tej samej scenie w  Kobylnicy zajął 2 miejsce za utwór ” Dziewczyna z sąsiedniej ulicy ‘’.W roku 2015 formacja wygrała  Ogólnopolski Polo Hit Festiwal Szczecinek z utworem Wymarzona. Tego roku  o tym samym tytule ukazała się też płyta wydawnictwa Folk, a sam utwór z pewnością zapisał się w sztywną historię muzyki disco polo osiągając wynik prawie 80 mln wyświetleń na kanale YouTube . Ponadto utwory takie jak Miód malina , Nie ma mocnych na Mariolę ,Słodka wariatka Ona jedyna czy Będę przy Tobie zdecydowanie namieszały na rynku muzycznym osiągając w sumie ponad  600 mln odsłon na profilu zespołu w kanale YouTobe, zdobywając tym samym platynowe ,złote i srebrne płyty.

Formacja obecnie cały czas koncertuje .Występy zespołu można było już podziwiać m.in. w takich miejscach jak Sala Kongresowa  Stadion Narodowy, Sylwestrowa Moc Przebojów 2017/2018 transmitowane przez telewizję Polsat czy Sylwester marzeń z telewizją TVP2 2021/2022.  W Polsce grupa przemierza setki tysięcy kilometrów by spotkać się ze swoimi fanami . Zespół co roku koncertuje dla Polonii w takich krajach jak min. Stany Zjednoczone , Belgia , Niemcy ,  Anglia i cały czas otrzymuje zaproszenia z przeróżnych części świata.

Obecnie nowością zespołu jest utwór „Kawa na ławę” , który jak widać staje się coraz to większym przebojem.

 

http://www.um.niemcza.pl/trwaja-dozynki-wojewodzko-diecezjalne-w-niemczy-uczestnicy-zaprezentowali-swoje-wience-przechodzac-w-korowodzie-dozynkowym-obecnie-impreza-odbywa-sie-na-stadionie-miejskim-w-niemczy-zapraszamy-gdy.html