Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Dzieci z Przedszkola w Dzierżoniowie skradły serca uczestników i gości kolejnego spotkania w Gilowie, realizowanego w ramach projektu „Danie Wspólnych Chwil” Fundacji Biedronka. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Gospodarzem spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich Gilów i Gola Dzierżoniowska. Jego członkinie i członkowie po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, przygotowując pyszne potrawy dla mieszkańców i gości, którzy przybyli do świetlicy. Uczestników powitała prezes KGW Justyna Gadzina, a jej koleżanki odśpiewały piosenkę o swoim Kole. Po chwili nastąpiła pierwsza niespodzianka. W drzwiach świetlicy stanęły dzieci z Dzierżoniowa, które przyjechały odwiedzić gilowskich seniorów. A wizyta nie polegała na zajęciu miejsc przy specjalnie przygotowanym stole. Maluchy wyszły na środek sali, aby zatańczyć dla mieszkańców. Po chwili każde z nich podeszło do jednego seniora i trzymając za rękę, zaprosiło na środek do wspólnej zabawy w kółeczku. Po zabawie dzieci wręczyły wszystkim seniorom słodkie upominki.
W dalszej części spotkania goście wspólnie śpiewali i integrowali się podczas rozmów przy poszczególnych stołach, zastawionych pysznymi gołąbkami, zupą z cukinii, wędlinami oraz słodkimi wypiekami.