Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Jest nowy plac przyszkolny, nowe piece grzewcze będzie nowa hala sportowa i nowa biblioteka w Szkole Podstawowej w Niemczy. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

W czwartek 4 marca 2024 w Szkole Podstawowej w Niemczy odbyła się uroczystość otwarcia nowego placu przyszkolnego. Podczas uroczystości po raz pierwszy odbyło się w pełnym ceremoniale podniesienie flagi państwowej, na nowym mszcie flagowym.

W obecności całej społeczności szkolnej uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły  Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski oraz Dyrektor Szkoły Anna Kuźmińska przecięli symboliczną wstęgę otwierając nowo wybudowany plac przyszkolny.

Do tej pory uroczystości szkolne, apele odbywały się na surowym gruncie często w kurzu i piachu. W pierwszych miesiącach obecnego roku udało się zrealizować utwardzenie gruntu tłuczniem na terenie całej posesji przyszkolnej. W kolejnym etapie wykonano nawierzchnię z kostki brukowej o powierzchni 680 m2 z podstawą pod maszt flagowy, zabezpieczono także rosnące w obrębie placu drzewa. Dodatkową inwestycją jaką zyskała szkoła są nowe piece ogrzewania gazowego.

Podczas apelu z udziałem pocztu sztandarowego odśpiewany został hymn państwowy. Patriotyczny występ taneczny zaprezentował szkolny zespól Joanki. Świetny i pełen energii występ przygotowała klasa III a.

W podziękowaniu za wykonane prace prace  Burmistrzowi Jarosławowi Węgłowskiemu przyznano tytuł PRZYJACIELA Szkoły Podstawowej w Niemczy. Podziękowania otrzymali także  Skarbnik Gminy Niemcza Marta Żłobicka – Wnuk oraz wykonawca robót Robert Jaszczykowski i wykonawca nowych instalacji grzewczych.

Młodzież obecna na wydarzeniu z wielkim aplauzem przyjęła przedstawione przez Burmistrza zapewnienie o planach budowy nowej, pełnowymiarowej hali sportowej dla szkoły a w miejscu obecnej  sali sportowej nowej biblioteki.

Bardzo cieszy fakt, że ta niewątpliwie potrzebna od dawna inwestycja w postaci estetycznego, bezpiecznego placu przyszkolnego, jednocześnie placu apelowego została dostrzeżona i z powodzeniem zrealizowana.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości :