Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Narodowe Święto Niepodległości i I Jarmark Świętomarciński w Niemczy. Zapraszamy na 11 Listopada. W programie godz. 11.00 Msza św, 12.00 składanie wiązanek na murach Baszty, 13.00 Jarmark Świętomarciński na placu jarmarkowym przy Baszcie. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Tradycyjnie w Niemczy święta narodowe traktowane są przez mieszkańców jak i instytucje z największym szacunkiem i cieszą się licznym udziałem. Mamy nadzieję, że tym razem przypadająca w sobotę 11 Listopada uroczystość Narodowego Święta Niepodległości okaże się równe udana jak dotychczasowe.

Świętowanie w Niemczy rozpoczniemy w piątek 10 listopada.

Szkoła Podstawowa w Niemczy zaprasza serdecznie mieszkańców na WIECZORNICĘ DLA NIEPODLEGŁEJ  w szkole o godz. 16.30. Wydarzenie odbędzie się na terenie boiska szkolnego, w klimacie wspólnego spotkania połączonego ze śpiewami przy ognisku.

W obchodach miejsko – gminnych co roku staramy się wprowadzać nowe elementy  w przebiegu wydarzenia zarówno organizacyjnie jak i artystyczne.

W tym roku dodajemy do naszej oficjalnej tradycji patriotycznej  czyli spotkania delegacji po Mszy św. na murach Baszty Miejskiej i złożenia wiązanek, nową być może także tradycję.

Nowością w tym roku będzie Jarmark Świętomarciński z okazji przypadających w dniu 11 Listopada dnia św. Marcina patrona dzieci, hotelarzy, jeźdźców, kawalerii, kapeluszników, kowali, krawców, młynarzy, tkaczy, podróżników, więźniów, właścicieli winnic, żebraków i żołnierzy.

Od dawna w wielu miastach z tej okazji odbywają się uczty, jarmarki. Postanowiliśmy spróbować i dołączyć do organizatorów jarmarków świętomarcińskich.

Mamy nadzieję, że uda się zrealizować Jarmark Świętomarciński w Niemczy jako drugą część obchodów Narodowego Święta Niepodległości w sobotę 11 Listopada.

Po złożeniu wiązanek na murach Baszty, rozpocznie oficjalnie się Jarmark. Na placu jarmarkowym czyli na terenie budek handlowych placu targowego.

Na chwilę obecną mamy już potwierdzenia o udziale w Jarmarku licznych wystawców. Zapowiadają się liczne wypieki, w tym rogaliki, babeczki, pasztety, smalce z gęsiny a także serki oscypki, sosy, miód, ceramika, kartki świąteczne, biżuteria.

Podczas jarmarku planowane jest rozstrzygnięcie konkursu na produkt lokalny czyli babeczkę niemczańską.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW

DO RODZINNEGO ŚWIĘTOWANIA