Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Pierwsze bożonarodzeniowe zajęcia w Niemczańskim Ośrodku Kultury   - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Pierwsze bożonarodzeniowe zajęcia w Niemczańskim Ośrodku Kultury

W Niemczańskim Ośrodku Kultury rozpoczęły się już przy gotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Jako pierwsze, w cyklu przygotowanych działań ruszyły zajęcia rękodzieła, zwane popularnie przez dzieci Zajęciami u Sabci.

Tym razem nasi najmłodsi twórcy dowiedzieli się czym jest recykling  i jak można go zastosować w rękodzielnictwie.

W tym celu przenieśli się do RECYKLINGOWEJ FABRYKI ELFÓW, gdzie ich zadaniem było odnowienie choinkowych gwiazdek i dzwonków.

Warto przypomnieć, że gwiazdki i dzwonki zostały wykonane w NOK w roku 2018 i pomalowane w kolorach białym i czerwonym. Związane to było z dekoracją choinki z okazji 100 – lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę 1918 – 2018.

Obecnie zdecydowano o odnowieniu ozdób na potrzeby tegorocznych Świąt.

Tak więc w ramach zajęć nasza Sabcia czyli Sabina Krasnodębska przygotowała stanowiska pracy z podziałem na kolejne zadania:

Stanowisko nr  – Czyszczenie i szlifowanie,

Stanowisko nr  – Malowanie,

Stanowisko nr  – Brokatowanie.

Uczestnicy warsztatów również zobaczyli, jak wygląda praca na powyższych stanowiskach. Dowiedzieli się, że działania na stanowiskach nie łączą się, a następują po sobie w odpowiedniej kolejności.

Teoria i praktyka dały wyjątkowe efekty, a ozdoby z recyklingu już cieszą oko.

Zapraszamy dzieci za tydzień w środę.  Kolejne dzwonki i gwiazdki czekają na renowację i nową świąteczną oprawę.

Poniżej zdjęcia z zajęć: