Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Pierwszy pobór krwi w Niemczy w roku 2022 - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Pierwszy pobór krwi w Niemczy w roku 2022

W Niemczańskim Ośrodku Kultury 26 stycznia odbył się pierwszy w tym roku pobór krwi zorganizowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.  Podczas poboru krwi prowadzonego w godzinach 9.00  – 13.00 zgłosiło się 12 chętnych osób w tym 2 osoby po raz pierwszy oddały krew. Ogółem podczas całego dnia oddano w Niemczy 5 l 400 Ml krwi.

Jak się okazuje, aby zostać krwiodawcą wystarczy być zdrowym, zjeść śniadanie i zgłosić się na pobór (z dokumentem tożsamości). Jak widać niewielkim wysiłkiem można dokonać wielkiej pomocy, zwłaszcza w obecnym czasie bardzo licznych zachorowań.

Kolejna szansa na oddanie krwi  w Niemczy w tym roku to 11 maja, następnie 10 sierpnia i 16 listopada.

Organizatorzy akcji serdecznie dziękują dawcom z Niemczy za zaangażowanie w akcję, która służy  ratowaniu zdrowia i życia. Podziękowania kierowane są także do  Niemczańskiego Ośrodka Kultury za pomoc w organizację całego przedsięwzięcia.

Poniżej zdjęcia oraz podziękowania.