Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Piknik Familijny w Zaczarowanym Grodzie w Niemczy. Całodniowa zabawa i wielkie świętowanie. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

W Przedszkolu Publicznym „Zaczarowany Gród” w Niemczy w dniu 2 czerwca 2023 roku odbył się Piknik Rodzinny.

W organizację imprezy plenerowej zaangażowana była cała społeczność placówki. Pracownicy obsługi zadbali o przygotowanie ogrodu przedszkolnego, panie kucharki przyrządziły smakowite gofry i kiełbaski, rodzice upiekli pyszne ciasta, a nauczycielki przygotowały dzieci do występów oraz zorganizowały zabawy taneczne, plastyczne i ruchowe. Każda z grup zaprezentowała swój program artystyczny. Dzieci śpiewały, grały na instrumentach, tańczyły, recytowały wiersze, wywołując, na przemian radość i wzruszenie na twarzach swoich rodziców.

Po zakończeniu części oficjalnej, na dzieci czekały liczne niespodzianki: dmuchany basen z kulkami, malowanie twarzy, wata cukrowa, zaplatanie warkoczyków, puszczanie baniek mydlanych.

W tym szczególnym dniu, przedszkolaki odwiedził Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza – Jarosław Węgłowski, który złożył dzieciom i rodzicom życzenia z okazji ich święta.

Uśmiechy na twarzach dzieci i radość z przygotowanych dla nich atrakcji świadczyły o tym, że wydarzenie wszystkim się podobało.

Takie rodzinne spotkania to świetna szansa na integrację przedszkola i środowiska rodzinnego dzieci oraz zaprezentowanie efektów wzajemnej współpracy nad tworzeniem dla naszych maluchów przyjaznego i bezpiecznego miejsca.

Dyrektor, Nauczyciele oraz Pracownicy przedszkola, serdecznie dziękują Rodzinom naszych przedszkolaków za obecność, zaangażowanie, wsparcie całego wydarzenia oraz wszystkie miłe i motywujące słowa na temat funkcjonowania naszej placówki.

Zapraszamy do nia zdjęć z Pikniku: