Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Po długm czasie zastoju inwestorskiego na terenie Niemczy powstaje nowy zakład produkcyjny - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Po długm czasie zastoju inwestorskiego na terenie Niemczy powstaje nowy zakład produkcyjny. Na działkach o numerach ewidencyjnych 14, 15/2 i 16/2 obręb Jasień, Gmina Niemcza, trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia inwestycji polegającej na budowie wytwórni mas bitumicznych – instalacji do produkcji masy mineralno-asfaltowej, realizowanej przez firmę BUDIMEX SA.

W ramach wykonywanego przedsięwzięcia powstanie nowoczesna wytwórnia mas bitumicznych, wyposażona w wysokosprawne filtry oraz ograniczająca emisję zanieczyszczeń z uwagi na zastosowanie najlepszej możliwej technologii, tzw. rozwiązań BAT.

Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza w dniu 28 grudnia 2023 r. wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, umożliwiając tym samym staranie się o kolejne pozwolenia i decyzje przybliżające realizację inwestycji oraz powstanie nowych miejsc pracy dla naszych mieszkańców.  Budowa zakładu rozpocznie się niezwłocznie po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń, a jego uruchomienie będzie zależne od podpisanych kontraktów na dostarczenie masy mineralno-asfaltowej, w tym od rozpoczęcia dwóch największych przedsięwzięć w regionie – budowy drogi ekspresowej S8 oraz przebudowy autostrady A4.

Niewątpliwie powstanie inwestycji na terenie Gminy Niemcza przyczyni się do rozwoju gospodarczego oraz pozwoli na obniżenie kosztów inwestycji drogowych w zakresie pozyskania masy bitumicznej.

Nowy zakład produkcyjny, który właśnie powstaje w Niemczy to nowe miejsca pracy, podatki dla Gminy Niemcza, zniżki przy zakupie produkowanego surowca, zwiększenie zainteresowania inwestorskiego Miastem i Gminą Niemcza.