Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Rozpoczęło się porządkowanie Parku. Rusza odbudowa skweru i ścieżek w Parku Zamkowym im. Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

W związku z decyzją Burmistrza Niemczy o konieczności działań nad przywróceniem do  życia zaniedbanego terenu wokół dawnego stawu zamkowego, już w czerwcu ruszyły pełną parą prace nad porządkowaniem terenu.

Dzięki współpracy Gminy Niemcza z Powiatowym Urzędem Pracy w Dzierżoniowie podpisana została 20 czerwca umowa umożliwiająca zatrudnienie 15 osób w ramach prac interwencyjnych. Pod kierunkiem Przedsiębiorstwa Komunalnego w Niemczy, osoby zatrudnione rozpoczęły prace przy porządkowaniu terenu wokół schodów parkowych oraz terenu przeznaczonego m.in. na skwer, boisko oraz rekreację. Postępy prac są już widoczne, jednak skala zaniedbania i związana z tym ilość pracy do wykonania jest przeogromna.

Dodatkowo w dniu 04.07.2022 r. podpisano umowę na wykonanie I etapu zadania inwestycyjnego pn. „Rewitalizacja Parku Zamkowego im. Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich”. Realizacja zadania możliwa jest dzięki pozyskanej przez Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza Pana Jarosława Węgłowskiego dotacji celowej ze środków budżetu państwa w kwocie 1.000 000,00 zł. Prace budowlane prowadzone będą przez firmę Zakład Budowlany KRIBUD Ryszard Zapała, Zwrócona 114, 57-200 Ząbkowice Śląskie. Zadanie obejmuje m.in.: odtworzenie ścieżek z tłucznia kamiennego, wykonanie skweru ziemnego, odtworzenie boiska do piłki siatkowej.

Wartość podpisanej umowy wynosi 260 034,30 zł. Termin realizacji zadania to 1,5 miesiąca od dnia podpisania umowy.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Niemczy na spacer aby sami przekonali się jak obecnie wygląda teren parku, jak postępują prace i ocenili sami czy decyzja o zmianach była słuszna.

Poniżej zdjęcia z efektów pierwszych prac porządkowych